Blog > Komentarze do wpisu

O ustalaniu się poglądów politycznych

TAŻ: ludziom ogląd na świat wyrabia na bazie wzorców dostrzeżonych w wieku około 10-12 lat (in their tweens). Zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Donald Tusk, dwaj główni architekci polskiej sceny politycznej, gdy mieli po 12 lat żyli w PRL-u, państwie jednej partii (z przystawkami); przy czym u Jarosława Kaczyńskiego pierwszym sekretarzem był wtedy Gomułka, stąd też u niego chęć, by u władzy "być taki jak on, tylko na odwrót", to jest być bezdyskusyjnym przywódcą partii mającej praktycznie jedynowładztwo ustawodawcze, tylko katolickiej (prokościelnej) i "narodowo-tradycyjnej". U Donalda Tuska rządził wtedy Gierek i to jego styl dobrego wujka Tusk stara się naśladować - co zresztą wytykają mi antagoniści. 

Gdy w tym wieku byli niemal wszyscy polscy politycy, gwarancją bezpieczeństwa Polski było kilkadziesiąt garnizonów obcego mocarstwa rozlokowanych na terenie naszego kraju. Nic więc dziwnego, że wszyscy oni pragną by na terenie Polski znalazło się - oczywiście, jako gwarancja naszego bezpieczeństwa - możliwie najwięcej garnizonów obcego mocarstwa, tyle że tym razem innego.

Ja zaś mam o tyle ciekawie, że gdy byłem w tym wieku akurat rozpadł się cały system polityczny. Może dlatego stałem się potem dyskordianinem.

sobota, 03 maja 2014, nieuczesany23

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

  EVEN MORE OF ME:

  NIEUCZESANY
  MYŚLI NIEUCZESANEGO
  NIEUCZESANY CZYTA
  NIEUCZESANY OGLĄDA
  NIEUCZESANY SŁUCHA