Blog > Komentarze do wpisu

TAŻ: O wąsach zamiast mózgu

Jest taka grupa ludzi, których określać zwykłem mianem "ma wąsy zamiast mózgu". Ich cechą charakterystyczną są bowiem bujne wąsy i dość ograniczona inteligencja, współwystępujące na tyle często, że aż zacząłem przypuszczać, że za tą korelacją stoi przyczynowość.

Na początku zacząłem ten trend zauważać u trenerów sportowych. Najsampierw był Władysław Jerzy Engel, którego wąsy przejęły najwyraźniej kontrolę nad ustami, gdy z tępym wyrazem twarzy tłumaczył w telewizji Polskiej, że występ polskiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku był całkiem udany i mimo porażek nic by w przygotowaniach (które składały się w sporej mierze z kręcenia reklam dla sponsorów reprezentacji, podczas gdy trener promował w całej Polsce swą książkę) nie zmienił.

Chwilę potem do tego (mało) zacnego grona dołączył trener skoków narciarskich Apoloniusz Tajner, którego wąsy tłumaczyły po kolejnym nieudanym skoku Adama Małysza, że on tak naprawdę nie ma pojęcia, czemu Małysz czasem skacze dobrze, a czasem źle.

Później członków tej specyficznej subkultury zacząłem dostrzegać i na innych polach, zwłaszcza w polskiej polityce, która wydaje się być żyzną glebą do hodowli wąsów. Nie wiem, czy artykuł 135 KK obejmuje też byłych prezydentów, więc o najbardziej znanych wąsach na tym stanowisku pisać szerzej nie będę, zwłaszcza, że byłoby to powtarzaniem się.

Nie tylko ja zauważam tą zależność między bujnymi wąsami i ograniczoną pracą mózgu, skoro w powszechnym użyciu jest fraza o "wąsatym Januszu", a bujne wąsy stanowią podstawę znanego mema.

Raz też postanowiłem przetestować tą hipotezę na sobie, zostawiając sobie przez kilka dni z zarostu tylko wąsy. Choć wyglądałem wtedy poczciwie niczym heavy-metalowiec z RFN-u, Nieuczesana twierdziła, że wąsy znacząco wpłynęły na moje procesy umysłowe, używając kilka razy nawet frazy: "To wąsy teraz przez ciebie mówią".

piątek, 19 grudnia 2014, nieuczesany23

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Ra, *.82.148.46.multiplay.pl
2016/12/03 16:00:17
Ale bzdury piszesz.

  EVEN MORE OF ME:

  NIEUCZESANY
  MYŚLI NIEUCZESANEGO
  NIEUCZESANY CZYTA
  NIEUCZESANY OGLĄDA
  NIEUCZESANY SŁUCHA